Najczęściej zadawane pytania

Makijaż ślubny brązy

CO PIERWSZE – MAKIJAŻ CZY FRYZURA?

Zwyczajowo zaleca się wykonać fryzurę przed makijażem.

Według mnie jednak, nic nie stoi na przeszkodzie aby tę kolejność odwrócić, co często ma miejsce, gdy dogodniejszy dla Ciebie termin u wizażystki czy tez u fryzjerki, jest zajęty. Jeśli martwisz się o trwałość makijażu, to zupełnie niepotrzebnie. Ośmielę się stwierdzić, że profesjonalnie wykonany makijaż ślubny może przetrwać dłużej niż fryzura 😉

Fryzjerzy do wykonania uczesania ślubnego, rzadko kiedy myją klientce włosy, a można zrobić to wcześniej w domu. Jednak kolejność tę polecam jeszcze omówić z fryzjerem, aby być spokojną o przebieg przygotowań 🙂

KIEDY NAJLEPIEJ ZAREZERWOWAĆ TERMIN MAKIJAŻU?

Teraz! 🙂 Zadając to pytanie najpewniej znasz już datę swojego ślubu, w restauracji gdzie odbędzie się przyjęcie weselne załatwiliście wstępne formalności, podpisujecie umowę z fotografem. Dlaczego więc zwlekać z makijażem?
Nasze terminarze też szybciej się zapełniają, a tego kiedy dany dzień w kalendarzu się zapełni nie sposób jest przewidzieć.

J
eśli chcesz dobrze dopasować sobie godzinę wykonania makijażu oraz wybrać doświadczoną wizażystkę, warto zrobić to odpowiednio wcześnie – na kilka miesięcy przed datą ślubu.

Makijaż śluby fiolety

CZY MAKIJAŻ PRÓBNY JEST OBOWIĄZKOWY?

Oczywiście nie jest obowiązkowy 🙂 Jednak podczas niespełna dziesięcioletniej praktyki zawodowej, malując Panny Młode przekonałam się, że próba jest ważna. Jeśli spotykam klientkę po raz pierwszy w dniu jej ślubu, to jest wystarczająco przejęta rychłym wyjściem za mąż, a rozmyślania czy makijaż będzie na pewno udany (często gdzieś pomiędzy zastanawianiem się kto ma obrączki i czy bukiet będzie na czas), dostarczają dodatkowego stresu. Zdarza się, że otrzymuję sprzeczne informacje o makijażowych życzeniach i upodobaniach – stres potęguje niezdecydowanie. A na zmiany w tym dniu nie ma już czasu. Dlatego warto poświęcić czas na wcześniejsze spotkanie z wizażystką.

WIEM CZEGO CHCĘ, WIĘC NIE POTRZEBUJĘ PRÓBY

Niekoniecznie – właśnie dlatego powinnaś wcześniej spotkać się z wizażystką, aby być pewną, że Twój planowany makijaż będzie wyglądał tak jak to sobie wymarzyłaś, że wizażystka rozumie Twoje wymagania. I, że na pewno jest dla Ciebie odpowiedni.

Sytuacja gdy „za pięć dwunasta” stwierdzamy, że „to nie jest to” jest kłopotliwa.. Makijaż ślubny bez próby – jeśli masz tyle zaufania do wizażystki, że chcesz poddać się jej propozycji, lubisz styl jej prac, jesteś otwarta na zmiany. Doświadczona makijażystka z pewnością dobierze dla Ciebie odpowiedni makijaż 🙂

Makijaż Ślubny brązy

ILE MAKIJAŻY PRÓBNYCH WYKONUJEMY PODCZAS SPOTKANIA?

Profesjonalna próba polega na wykonaniu jednego makijażu. Poprzedzona jest dokładnym wywiadem z klientką, na temat jej upodobań, zwyczajów, kolorystyki kreacji i dodatków itp. Makijaż ustalony podczas tego wywiadu, dobrany do całości, a także typu urody, wykonywany jest powoli – do skutku. Klientka ma do dyspozycji lusterko i może na bieżąco komentować czy odpowiada jej dobrana kolorystyka (którą w początkowym etapie można zmienić) , natężenie barw i jak czuje się w zaproponowanej wersji.

Wykonanie kilku makijaży „aby zobaczyć” powoduje tylko dodatkowe rozterki, a do tego nasze oczy po demakijażach wyglądają na coraz bardziej zmęczone. Nie wspominając o efektach umalowania prawej strony twarzy w różach, a lewej w brązach.. Czy jesteśmy w stanie ocenić nasz wygląd przy takiej propozycji? 🙂

Rozmowa jest kluczem do udanego makijażu 🙂 Dlatego czasem warto dobrze przemyśleć ewentualną obecność osoby towarzyszącej podczas makijażu próbnego. Osoba trzecia, która będzie odpowiadać za Ciebie na moje pytania, czy też skupi na sobie całą naszą uwagę, może skutecznie utrudnić nam współpracę… 

DLACZEGO NIE MOGĘ UMÓWIĆ SIĘ NA MAKIJAŻ PRÓBNY W SOBOTĘ- NA WESELE KOLEŻANKI, CZY IMPREZĘ?

Soboty w sezonie są zarezerwowane na makijaże ślubne. Dzięki czemu także i w dniu Twojego ślubu makijażystka znajdzie wolny czas dla Ciebie i Twoich najbliższych – i będzie punktualna.
Makijaż próbny nie może być ograniczony czasowo. Ani Panna Młoda, ani wizażystka nie powinny podczas spotkania nigdzie się spieszyć, by próba była udana. Dlatego nie ma możliwości „wcisnąć” makijażu  próbnego pomiędzy makijażami okolicznościowymi.